Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Úžasná Zeměplocha - Podivný regiment

Úžasná Zeměplocha - Podivný regiment


2.8
1050 hodnocení

Informace

Autor: Terry Pratchett
Rok vydání: 1993
Počet stránek: 0
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 18.5.2008
Kategorie: Fantasy, Sci-Fi a horror
Počet prohlížení: 2712
Celkové hodnocení: 2.8
Přidal: --

Obsah/Recenze:

29.

Je válka. V Borogravii nic zvláštního. Borogravie vede každou chvíli s některým ze svých sousedů válku. Jenže tahle válka vypadá špatně, neboť sousedům došla trpělivost a proti Borogravii se spojili. V čele spojenecké koalice stojí Ankh-Morpork. Jeho armádu vede Samuel Elánius, borogravskou propagandou zvaný Řezník.

Apolena je obyčejná vesnická holka, která vede hospodu (což je hřích před tváří boha Nugáta, ačkoliv spáchat hřích proti Nugátovi není těžké, neboť hříchem jsou i čokoláda, kočky, či modrá barva… a další hříchy stále přibývají) a stará se o svého bratra Pavla. Ten se ale jednou nechá zlákat verbíři, vstoupí armády a zmizí. A tak se ho Apoléna, přestrojená za muže, vydá hledat. Nechá se naverbovat a pod vedením seržanta Honzáruma a desátníka Řemendera (a pro větší slávu Vévodkyně, kterou nikdo už 40 let neviděl) se vydá, společně s dalšími rekruty, k bojové jednotce Tamavenků.

Po cestě ale začíná pomalu zjišťovat, že není jedinou ženou mezi rekruty. Postupem časy zjistí, že ženami jsou všichni příslušníci její jednotky a to včetně Igora (Igoríny), trolla (trollky), či upírky Maledikty.

Po řadě dobrodružství, kdy se jim podaří zesměšnit elitní husary a setkat se válečným dopisovatelem Mikulášem ze Slova, se v ženském přestrojení dostanou do nepřítelem obsazeného hradu. Ten souhrou náhod získají zpět pro Borogravii (a osvobodí zajaté borogravské velení), ale mají být těmito důstojníky souzeny za to, že se jako ženy převlékly do mužského oblečení, což je hřích před tváří Nugátovou. Vše se ale nakonec obrátí v dobré, neboť seržant Honzárum odhalí nejen svou skutečnou identitu (Honzárumová), ale prozradí, že i velká část vrchního velení borogravské armády jsou přestrojené ženy. Nakonec se Apoléna, jako mírový emisar, setká se Samuelem Elániem, jenž má jediný cíl: rychle ukončit válku a vrátit se domů.

Nakonec se Apoléna setkává se svým bratrem a vrací se domů. Přesto jí to nakonec nedá a, již jako seržantka, se vrací zpět do armády.Recenze


Novinky z celého internetu

21-07-2010 - Nové filmy ke shlédnutí

Máte rádi filmy? Tak to se podívejte na nový web filmy online ke shlédnutí, který nabízí spoustu filmů a filmových recenzí online. Na webu najdete desítky zábavných a i akčních filmů ze všech žánrů, od komedií po drama. Najdete zde malé recenze a základní údaje o filmu(délka, herci, původ, ...).

15.7.2009 - Automobil jako základ

V poslední době se počet aut i přes finanční krizi stále zvětšuje. To má za následek růst společností poskytující povinné ručení. Každé auto musí být ze zákona pojištěné proti nehodě. Pokud dojde k nehodě, tak toto pojištění hradí škody na druhém autě. Pokud nemáte havarijní pojištění tak škody na vlastním autě si hradíte sám(když způsobíte nehodu). Jestli nehodu způsobí druhý účastník nehody, platí za nehodu jeho pojištovna. Proto každý musí mít zákonné pojištění vozidel.

28.5.2009 - Peníze

Peníze hýbou celým světem i internetem.Pokud potřebujete rychle obnos peněz, máte několik možností. Nejednoduší je si peníze půjčit od banky. Pokud chcete takovou půjčku, je potřeba za peníze ručit. Dalším vhodným typem jsou půjčky na směnku, kde nemusíte dokládat žádný příjem. Půjčka na směnku nepotřebuje žádné notářské ověření. Kromě těchto úvěrů, můžeme využívat dalších bankovních služeb a půjček. Další nejběžnější jsou půjčky bez potvrzení o přijmu. Pújčování peněz ma velkou nevýhodu splácení úroků. Úroková sazba se může měnit podle klinta, banky a nebo věřitele. Kromě bankovních asociací si můžeme půjčku pořidit také od nebankovních. Ty se většinou odlišují v tom že neporovnávají centrální registr, ale zase jejich úroková míra je znatelně navýšená od bankovních půjček. Třeba můžete využít nebankovní půjčky bez registru. Tyhle půjčky poskytují společnosti, které se zaměřují na poskytování pújček a úvěrů. K poskytování finančních částek je zapotřebí mít povolení.

22.5.2009 - Hip hop styl

Hip hop je životní styl, který vzniknul v USA na poččátku 70 let. Tento styl ma spoustu svých specifikací a unikátností. Jedná se o hudbní styl, který ale ovlivnil modu a styl mladých lidí. Pokud chcete zakoupit oblečení, podívejte se na tento nový hip hop shop. Tento styl oblečení je známý po celým světě. Hlavně mladší generace se obléká do hip hop oblečení. Hip hop jako název vzniknul hlavně pro rapovou hudbu. Některé hudební nahrávky si můžete stáhnout třeba na serveru hudba ke stažení zdarma. Mezi nejznámější rapery patří : 50cent, Eminem, Orion(CZ) a další.

1.2.2009 - Nový rok 2009

Nový rok běží už pár týdnů v plném proudu a my se podívám na novinky které přináší. Rok 2009 bude určitě ve znamení celosvětové finanční krize, která začala na počátku loňského roku v USA. S hlediska financí dochází také k novému přepočtu výplat. K novému výpočtu výplaty poslouží kalkulačka mzdy 2009, ve které si můžete snadno zjistit kolik letos dostanete peněz. Kromě výpočtu letošní čisté mzdy můžete využít několik dalších funkcí, které tento web nabízí. Jedná se především výpočet odchodu do důchodu nebo ostatní výpočty. Tato kalkulačka online umožnuje mít nestále přehled a výši mzdy kterou dostanete.

| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |