Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Úžasná Zeměplocha - Podivný regiment

Úžasná Zeměplocha - Podivný regiment


2.8
1087 hodnocení

Informace

Autor: Terry Pratchett
Rok vydání: 1993
Počet stránek: 0
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 18.5.2008
Kategorie: Fantasy, Sci-Fi a horror
Počet prohlížení: 2815
Celkové hodnocení: 2.8
Přidal: --

Obsah/Recenze:

29.

Je válka. V Borogravii nic zvláštního. Borogravie vede každou chvíli s některým ze svých sousedů válku. Jenže tahle válka vypadá špatně, neboť sousedům došla trpělivost a proti Borogravii se spojili. V čele spojenecké koalice stojí Ankh-Morpork. Jeho armádu vede Samuel Elánius, borogravskou propagandou zvaný Řezník.

Apolena je obyčejná vesnická holka, která vede hospodu (což je hřích před tváří boha Nugáta, ačkoliv spáchat hřích proti Nugátovi není těžké, neboť hříchem jsou i čokoláda, kočky, či modrá barva… a další hříchy stále přibývají) a stará se o svého bratra Pavla. Ten se ale jednou nechá zlákat verbíři, vstoupí armády a zmizí. A tak se ho Apoléna, přestrojená za muže, vydá hledat. Nechá se naverbovat a pod vedením seržanta Honzáruma a desátníka Řemendera (a pro větší slávu Vévodkyně, kterou nikdo už 40 let neviděl) se vydá, společně s dalšími rekruty, k bojové jednotce Tamavenků.

Po cestě ale začíná pomalu zjišťovat, že není jedinou ženou mezi rekruty. Postupem časy zjistí, že ženami jsou všichni příslušníci její jednotky a to včetně Igora (Igoríny), trolla (trollky), či upírky Maledikty.

Po řadě dobrodružství, kdy se jim podaří zesměšnit elitní husary a setkat se válečným dopisovatelem Mikulášem ze Slova, se v ženském přestrojení dostanou do nepřítelem obsazeného hradu. Ten souhrou náhod získají zpět pro Borogravii (a osvobodí zajaté borogravské velení), ale mají být těmito důstojníky souzeny za to, že se jako ženy převlékly do mužského oblečení, což je hřích před tváří Nugátovou. Vše se ale nakonec obrátí v dobré, neboť seržant Honzárum odhalí nejen svou skutečnou identitu (Honzárumová), ale prozradí, že i velká část vrchního velení borogravské armády jsou přestrojené ženy. Nakonec se Apoléna, jako mírový emisar, setká se Samuelem Elániem, jenž má jediný cíl: rychle ukončit válku a vrátit se domů.

Nakonec se Apoléna setkává se svým bratrem a vrací se domů. Přesto jí to nakonec nedá a, již jako seržantka, se vrací zpět do armády.Recenze


| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |