Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Praktická astrologie

Praktická astrologie


2.8
1577 hodnocení

Informace

Autor: Kefer Jan
Rok vydání: 2000
Počet stránek: 338
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 28.9.2008
Kategorie: Odborné a vědy
Počet prohlížení: 7335
Celkové hodnocení: 2.8
Přidal: --

Obsah/Recenze:

Přísloví, že umění nemá nepřítele, leč nevědomce, platí i o astrologii. Populárně, ale velmi erudovaně, napsaná kniha podává návod k syntetickému a srozumitelnému chápání astrologie jako vědy, která zkoumá souvztažnosti a obdoby mezi děním biologickým a kosmickým.

Jde o stěžejní knihu české astrologie, doposud nepřekonanou, ani v zahraničních astrologických knihách přeložených do češtiny.

Zajímavé je, že když Jan Kefer psal tuto knihu v období existence naší první republiky, vůbec ji nechtěl napsat jako jakési stěžejní dílo, ale jen vyplnit mezeru na trhu, napsal ji z nouze, když jiné kolegy - astrology k napsání podobné knihy předtím nepřinutil.

Nejcennější a unikátní kapitolou této knihy je kapitola III - Syntetické studium horoskopu, kde jsou dodnes cenné informace, dosud jinde takto uceleně nepublikované.

Navíc, astrologická syntéza je podstatou - nejdůležitější částí skutečné astrologie (která se velmi liší od komerční, časopisové, bulvární nebo jiné pokleslé astrologie), kterou neumí a asi ani nebude umět žádný počítačový program.

Kniha má nejen informační, ale i sběratelskou hodnotu. Není to jen o tom, zda astrologii věříme či nikoliv, nakonec astrologie stejně jako jiné podobné obory hodně závisí na osobnostním "naladění" a většina lidí přirozeně pochybuje.

Ale astrologie je také cenná pro harmonický rozvoj osobnosti bez ohledu na to, zda funguje či nikoliv. Je to možná proto, že ke kritickému myšlení, které je asi přirozenou a určitě cennou součástí našeho tradičního (evropského) myšlení přidává spiritualitu. Většina lidí, co se astrologií zabývá do hloubky, je dříve či později přesvědčená, že něco na tom je.Recenze


| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |