Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Praktická astrologie

Praktická astrologie


2.8
1514 hodnocení

Informace

Autor: Kefer Jan
Rok vydání: 2000
Počet stránek: 338
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 28.9.2008
Kategorie: Odborné a vědy
Počet prohlížení: 7144
Celkové hodnocení: 2.8
Přidal: --

Obsah/Recenze:

Přísloví, že umění nemá nepřítele, leč nevědomce, platí i o astrologii. Populárně, ale velmi erudovaně, napsaná kniha podává návod k syntetickému a srozumitelnému chápání astrologie jako vědy, která zkoumá souvztažnosti a obdoby mezi děním biologickým a kosmickým.

Jde o stěžejní knihu české astrologie, doposud nepřekonanou, ani v zahraničních astrologických knihách přeložených do češtiny.

Zajímavé je, že když Jan Kefer psal tuto knihu v období existence naší první republiky, vůbec ji nechtěl napsat jako jakési stěžejní dílo, ale jen vyplnit mezeru na trhu, napsal ji z nouze, když jiné kolegy - astrology k napsání podobné knihy předtím nepřinutil.

Nejcennější a unikátní kapitolou této knihy je kapitola III - Syntetické studium horoskopu, kde jsou dodnes cenné informace, dosud jinde takto uceleně nepublikované.

Navíc, astrologická syntéza je podstatou - nejdůležitější částí skutečné astrologie (která se velmi liší od komerční, časopisové, bulvární nebo jiné pokleslé astrologie), kterou neumí a asi ani nebude umět žádný počítačový program.

Kniha má nejen informační, ale i sběratelskou hodnotu. Není to jen o tom, zda astrologii věříme či nikoliv, nakonec astrologie stejně jako jiné podobné obory hodně závisí na osobnostním "naladění" a většina lidí přirozeně pochybuje.

Ale astrologie je také cenná pro harmonický rozvoj osobnosti bez ohledu na to, zda funguje či nikoliv. Je to možná proto, že ke kritickému myšlení, které je asi přirozenou a určitě cennou součástí našeho tradičního (evropského) myšlení přidává spiritualitu. Většina lidí, co se astrologií zabývá do hloubky, je dříve či později přesvědčená, že něco na tom je.Recenze


Novinky z celého internetu

21-07-2010 - Nové filmy ke shlédnutí

Máte rádi filmy? Tak to se podívejte na nový web filmy online ke shlédnutí, který nabízí spoustu filmů a filmových recenzí online. Na webu najdete desítky zábavných a i akčních filmů ze všech žánrů, od komedií po drama. Najdete zde malé recenze a základní údaje o filmu(délka, herci, původ, ...).

15.7.2009 - Automobil jako základ

V poslední době se počet aut i přes finanční krizi stále zvětšuje. To má za následek růst společností poskytující povinné ručení. Každé auto musí být ze zákona pojištěné proti nehodě. Pokud dojde k nehodě, tak toto pojištění hradí škody na druhém autě. Pokud nemáte havarijní pojištění tak škody na vlastním autě si hradíte sám(když způsobíte nehodu). Jestli nehodu způsobí druhý účastník nehody, platí za nehodu jeho pojištovna. Proto každý musí mít zákonné pojištění vozidel.

28.5.2009 - Peníze

Peníze hýbou celým světem i internetem.Pokud potřebujete rychle obnos peněz, máte několik možností. Nejednoduší je si peníze půjčit od banky. Pokud chcete takovou půjčku, je potřeba za peníze ručit. Dalším vhodným typem jsou půjčky na směnku, kde nemusíte dokládat žádný příjem. Půjčka na směnku nepotřebuje žádné notářské ověření. Kromě těchto úvěrů, můžeme využívat dalších bankovních služeb a půjček. Další nejběžnější jsou půjčky bez potvrzení o přijmu. Pújčování peněz ma velkou nevýhodu splácení úroků. Úroková sazba se může měnit podle klinta, banky a nebo věřitele. Kromě bankovních asociací si můžeme půjčku pořidit také od nebankovních. Ty se většinou odlišují v tom že neporovnávají centrální registr, ale zase jejich úroková míra je znatelně navýšená od bankovních půjček. Třeba můžete využít nebankovní půjčky bez registru. Tyhle půjčky poskytují společnosti, které se zaměřují na poskytování pújček a úvěrů. K poskytování finančních částek je zapotřebí mít povolení.

22.5.2009 - Hip hop styl

Hip hop je životní styl, který vzniknul v USA na poččátku 70 let. Tento styl ma spoustu svých specifikací a unikátností. Jedná se o hudbní styl, který ale ovlivnil modu a styl mladých lidí. Pokud chcete zakoupit oblečení, podívejte se na tento nový hip hop shop. Tento styl oblečení je známý po celým světě. Hlavně mladší generace se obléká do hip hop oblečení. Hip hop jako název vzniknul hlavně pro rapovou hudbu. Některé hudební nahrávky si můžete stáhnout třeba na serveru hudba ke stažení zdarma. Mezi nejznámější rapery patří : 50cent, Eminem, Orion(CZ) a další.

1.2.2009 - Nový rok 2009

Nový rok běží už pár týdnů v plném proudu a my se podívám na novinky které přináší. Rok 2009 bude určitě ve znamení celosvětové finanční krize, která začala na počátku loňského roku v USA. S hlediska financí dochází také k novému přepočtu výplat. K novému výpočtu výplaty poslouží kalkulačka mzdy 2009, ve které si můžete snadno zjistit kolik letos dostanete peněz. Kromě výpočtu letošní čisté mzdy můžete využít několik dalších funkcí, které tento web nabízí. Jedná se především výpočet odchodu do důchodu nebo ostatní výpočty. Tato kalkulačka online umožnuje mít nestále přehled a výši mzdy kterou dostanete.

| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |