Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Java pro Zelenáče

Java pro Zelenáče


2.9
1037 hodnocení

Informace

Autor: Miroslav Virius
Rok vydání: 2001
Počet stránek: 240
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 23.5.2008
Kategorie: Počítače
Počet prohlížení: 3408
Celkové hodnocení: 2.9
Přidal: --

Obsah/Recenze:

Na počátku, v první kapitole, se seznámíme s pojmy, které by měl programátor znát. Povíme si krátce o počítači a jeho součástech, o algoritmech a samozřejmě také o třídách a objektech. Java je totiž tzv. objektově orientovaný jazyk, a proto se s objekty budeme setkávat od samého počátku. Nakonec si řekneme i několik slov o historii Javy.

Ve druhé kapitole si ukážeme, jak napsat jednoduchý program v Javě. Naučíme se vytvořit jeho zdrojový text, přeložit ho, spustit a vytvořit k němu dokumentaci. Zde nám ještě o vlastní programování nepůjde, i když si význam tohoto programu alespoň zhruba vysvětlíme. Ukážeme si i nejběžnější chyby, které můžeme při překladu a spouštění programu udělat.

V dalších dvou kapitolách si ukážeme řadu jednoduchých programů, na kterých se seznámíme ze základními konstrukcemi Javy. Výklad v nich není úplný, jeho cílem je vytvořit rámec minimálních znalostí, které nám umožní ilustrovat další výklad alespoň trochu smysluplnými příklady.

Od páté kapitoly začíná výklad Javy "naostro". Postupně se seznámíme s primitivními datovými typy, s výrazy a příkazy. V deváté kapitole se naučíme vytvářet a používat objektové typy, pak přijdou na řadu tzv. vyjímky (způsob ošetřování chyb v programu), rozhraní a vstupní a výstupní operace.

V posledních dvou kapitolách najdete úvod do programování grafického uživatelského rozhraní programů. Naučíte se vytvářet okna, zpracovávat události, používat předdefinované komponenty Java Beans. Seznámíte se i se základy tvorby apletů.Recenze


Novinky z celého internetu

21-07-2010 - Nové filmy ke shlédnutí

Máte rádi filmy? Tak to se podívejte na nový web filmy online ke shlédnutí, který nabízí spoustu filmů a filmových recenzí online. Na webu najdete desítky zábavných a i akčních filmů ze všech žánrů, od komedií po drama. Najdete zde malé recenze a základní údaje o filmu(délka, herci, původ, ...).

15.7.2009 - Automobil jako základ

V poslední době se počet aut i přes finanční krizi stále zvětšuje. To má za následek růst společností poskytující povinné ručení. Každé auto musí být ze zákona pojištěné proti nehodě. Pokud dojde k nehodě, tak toto pojištění hradí škody na druhém autě. Pokud nemáte havarijní pojištění tak škody na vlastním autě si hradíte sám(když způsobíte nehodu). Jestli nehodu způsobí druhý účastník nehody, platí za nehodu jeho pojištovna. Proto každý musí mít zákonné pojištění vozidel.

28.5.2009 - Peníze

Peníze hýbou celým světem i internetem.Pokud potřebujete rychle obnos peněz, máte několik možností. Nejednoduší je si peníze půjčit od banky. Pokud chcete takovou půjčku, je potřeba za peníze ručit. Dalším vhodným typem jsou půjčky na směnku, kde nemusíte dokládat žádný příjem. Půjčka na směnku nepotřebuje žádné notářské ověření. Kromě těchto úvěrů, můžeme využívat dalších bankovních služeb a půjček. Další nejběžnější jsou půjčky bez potvrzení o přijmu. Pújčování peněz ma velkou nevýhodu splácení úroků. Úroková sazba se může měnit podle klinta, banky a nebo věřitele. Kromě bankovních asociací si můžeme půjčku pořidit také od nebankovních. Ty se většinou odlišují v tom že neporovnávají centrální registr, ale zase jejich úroková míra je znatelně navýšená od bankovních půjček. Třeba můžete využít nebankovní půjčky bez registru. Tyhle půjčky poskytují společnosti, které se zaměřují na poskytování pújček a úvěrů. K poskytování finančních částek je zapotřebí mít povolení.

22.5.2009 - Hip hop styl

Hip hop je životní styl, který vzniknul v USA na poččátku 70 let. Tento styl ma spoustu svých specifikací a unikátností. Jedná se o hudbní styl, který ale ovlivnil modu a styl mladých lidí. Pokud chcete zakoupit oblečení, podívejte se na tento nový hip hop shop. Tento styl oblečení je známý po celým světě. Hlavně mladší generace se obléká do hip hop oblečení. Hip hop jako název vzniknul hlavně pro rapovou hudbu. Některé hudební nahrávky si můžete stáhnout třeba na serveru hudba ke stažení zdarma. Mezi nejznámější rapery patří : 50cent, Eminem, Orion(CZ) a další.

1.2.2009 - Nový rok 2009

Nový rok běží už pár týdnů v plném proudu a my se podívám na novinky které přináší. Rok 2009 bude určitě ve znamení celosvětové finanční krize, která začala na počátku loňského roku v USA. S hlediska financí dochází také k novému přepočtu výplat. K novému výpočtu výplaty poslouží kalkulačka mzdy 2009, ve které si můžete snadno zjistit kolik letos dostanete peněz. Kromě výpočtu letošní čisté mzdy můžete využít několik dalších funkcí, které tento web nabízí. Jedná se především výpočet odchodu do důchodu nebo ostatní výpočty. Tato kalkulačka online umožnuje mít nestále přehled a výši mzdy kterou dostanete.

| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |