Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Bezpečnost v Linuxu - Prevence a odvracení napadení systému

Bezpečnost v Linuxu - Prevence a odvracení napadení systému


2.8
981 hodnocení

Informace

Autor: Toxen Bob
Rok vydání: 2003
Počet stránek: 876
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 21.6.2008
Kategorie: Počítače
Počet prohlížení: 2527
Celkové hodnocení: 2.8
Přidal: --

Obsah/Recenze:

Linux je nepochybně spolehlivý a bezpečný operační systém obsahující relativně málo chyb. Přesto jsou bohužel průniky do linuxových i unixových počítačů na denním pořádku – výsledky pravidelných sledování (např. britské agentury mi2g) dokonce ukazují, že servery s Linuxem jsou již úspěšně hackovány zhruba stejně často jako ty s Windows. Ne proto, že by byly ze své podstaty nějak málo bezpečné, ale protože postupy potřebné pro jejich bezpečné vystavení světu dnešního reálného Internetu nejsou vždy zcela zřejmé. Jediným cílem této knihy je naučit každého správce linuxového či unixového systému, jak tyto systémy lépe zabezpečit, jak maximální bezpečnost udržet a jak mít jistotu, že byly podniknuty opravdu všechny nezbytné kroky. Otázkou totiž není, zda bude na váš systém veden útok, ale pouze kdy k tomu dojde

Český překlad druhého vydání knihy Real World Linux Security, která ve světě platí za „bibli linuxové bezpečnosti“, přináší v jednom svazku (včetně softwaru na doprovodném CD) nejpropracovanější a nejaktuálnější koncepční řešení zabezpečení a ostrahy jakéhokoli počítače či sítě založených na Linuxu. Přední bezpečnostní odborník Bob Toxen důkladně aktualizoval první vydání svého průvodce vzhledem k poměrům dnešní internetové reality a vyzbrojuje vás obrannými prostředky, z jejichž důmyslnosti – stejně jako z rafinovanosti útoků – se tají dech!

Hned na úvod budete moci posoudit, zda se nedopouštíte některých ze sedmi fatálních hříchů linuxové administrace, dále pak poznáte především tyto důležité otázky:

Celkový pohled na bezpečnost, cesty možného útoku, bezpečnostní bariéry
Příprava hardwaru a záložních systémů, nakonfigurování systému, cvičný „poplach“
Monitorování aktivit systému a sítě, hledání odchylek od normálu
Získání ztracené kontroly nad systémem, zjištění rozsahu škod, jejich náprava
Vypátrání útočníka, možnosti potrestání
Fyzické útoky, zavedení systému z vnějšího média a další snadné metody
Průniky přes sendmail, Telnet, FTP, DNS a další služby
Zabezpečení Samby pro klienty Windows
Falšování paketů, paketové bouře, útoky na síťové přepínače a tabulku cache protokolu ARP
Problémy se serverem Apache a zvláštní postupy pro webové servery
Techniky účinné konfigurace adaptivních firewallů
Jak a kdy důvěřovat jiným počítačům
Efektivní využití Arpwatch, Logcheck, Portsentry a dalších monitorovacích nástrojů
Zabezpečení sítí VPN, problematika jádra 2.4
Zabezpečení bezdrátových sítí 802.11b
Zavádění bezpečnostních zásad v organizaci: obecné, pro servery, účty, soubory a databáze, stolní a přenosné počítače, pro oznamování problémů, likvidaci starých počítačů…


Doprovodné CD obsahuje exkluzivní software přímo od autora knihy pro monitorování dění na síti, reportování podezřelých aktivit, zabezpečení záloh, okamžité odstavení hackera, usnadnění obnovy systému a mnoho dalších účinných nástrojů, např. firewallové skripty pro IP Tables a IP Chains (množiny pravidel).


O autorovi:
Bob Toxen je jedním z nejuznávanějších expertů na počítačovou bezpečnost, jedním ze 162 tvůrců Berkeley UNIXu a má za sebou 28 let práce s Unixem resp. Linuxem. Je prezidentem firmy Fly-By-Day Consulting, specializující se celosvětově na Linux, monitoring a zabezpečení sítí. V roce 2002 byla jeho doporučení zahrnuta do zprávy o zdokonalení zpravodajské služby USA vyžádané prezidentem Bushem.Recenze


Novinky z celého internetu

21-07-2010 - Nové filmy ke shlédnutí

Máte rádi filmy? Tak to se podívejte na nový web filmy online ke shlédnutí, který nabízí spoustu filmů a filmových recenzí online. Na webu najdete desítky zábavných a i akčních filmů ze všech žánrů, od komedií po drama. Najdete zde malé recenze a základní údaje o filmu(délka, herci, původ, ...).

15.7.2009 - Automobil jako základ

V poslední době se počet aut i přes finanční krizi stále zvětšuje. To má za následek růst společností poskytující povinné ručení. Každé auto musí být ze zákona pojištěné proti nehodě. Pokud dojde k nehodě, tak toto pojištění hradí škody na druhém autě. Pokud nemáte havarijní pojištění tak škody na vlastním autě si hradíte sám(když způsobíte nehodu). Jestli nehodu způsobí druhý účastník nehody, platí za nehodu jeho pojištovna. Proto každý musí mít zákonné pojištění vozidel.

28.5.2009 - Peníze

Peníze hýbou celým světem i internetem.Pokud potřebujete rychle obnos peněz, máte několik možností. Nejednoduší je si peníze půjčit od banky. Pokud chcete takovou půjčku, je potřeba za peníze ručit. Dalším vhodným typem jsou půjčky na směnku, kde nemusíte dokládat žádný příjem. Půjčka na směnku nepotřebuje žádné notářské ověření. Kromě těchto úvěrů, můžeme využívat dalších bankovních služeb a půjček. Další nejběžnější jsou půjčky bez potvrzení o přijmu. Pújčování peněz ma velkou nevýhodu splácení úroků. Úroková sazba se může měnit podle klinta, banky a nebo věřitele. Kromě bankovních asociací si můžeme půjčku pořidit také od nebankovních. Ty se většinou odlišují v tom že neporovnávají centrální registr, ale zase jejich úroková míra je znatelně navýšená od bankovních půjček. Třeba můžete využít nebankovní půjčky bez registru. Tyhle půjčky poskytují společnosti, které se zaměřují na poskytování pújček a úvěrů. K poskytování finančních částek je zapotřebí mít povolení.

22.5.2009 - Hip hop styl

Hip hop je životní styl, který vzniknul v USA na poččátku 70 let. Tento styl ma spoustu svých specifikací a unikátností. Jedná se o hudbní styl, který ale ovlivnil modu a styl mladých lidí. Pokud chcete zakoupit oblečení, podívejte se na tento nový hip hop shop. Tento styl oblečení je známý po celým světě. Hlavně mladší generace se obléká do hip hop oblečení. Hip hop jako název vzniknul hlavně pro rapovou hudbu. Některé hudební nahrávky si můžete stáhnout třeba na serveru hudba ke stažení zdarma. Mezi nejznámější rapery patří : 50cent, Eminem, Orion(CZ) a další.

1.2.2009 - Nový rok 2009

Nový rok běží už pár týdnů v plném proudu a my se podívám na novinky které přináší. Rok 2009 bude určitě ve znamení celosvětové finanční krize, která začala na počátku loňského roku v USA. S hlediska financí dochází také k novému přepočtu výplat. K novému výpočtu výplaty poslouží kalkulačka mzdy 2009, ve které si můžete snadno zjistit kolik letos dostanete peněz. Kromě výpočtu letošní čisté mzdy můžete využít několik dalších funkcí, které tento web nabízí. Jedná se především výpočet odchodu do důchodu nebo ostatní výpočty. Tato kalkulačka online umožnuje mít nestále přehled a výši mzdy kterou dostanete.

| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |