Potřebujete rychlé finance? Zkuste půjčky bez příjmu, bez registru pro každého.
Pokud už vás nebaví knížky, zkuste filmy online ke shlédnutí přes internet.

Programovací jazyk C

Programovací jazyk C


2.9
1045 hodnocení

Informace

Autor: Brian W. Kernighan, Dennis M. Ritchie
Rok vydání: 2006
Počet stránek: 286
Jazyk: Čeština
Datum přidání: 18.5.2008
Kategorie: Počítače
Počet prohlížení: 4606
Celkové hodnocení: 2.9
Přidal: --

Obsah/Recenze:

Přestože světově proslulá kniha o programovacím jazyku C od jeho zakladatelů vychází v češtině teprve v roce 2006, pro mnohé programátory, kteří ve svém oboru něco dokázali, je již léta vyhlášeným pojmem, stejně jako jména autorů Briana W. Kernighana a Dennise M. Ritchieho.

I když současné anglické vydání pochází z roku 1988 (první bylo napsáno v roce 1978), zůstává i v době překladu do češtiny předním celosvětovým bestsellerem, z něhož čerpají základy i detaily jazyka C začátečníci a studenti, ověřené informace autoři jiných publikací a odpovědi na své náhlé otázky programátoři, pro něž je programování v C nebo C++ denním chlebíčkem.

Protože v roce 1999 byla přijata nová verze standardu ANSI C, nechal navíc český vydavatel text pečlivě aktualizovat o příslušné změny a novinky. Autorem doplňků, které stojí v kapitolách a na závěr knihy stranou původního textu, je Miroslav Virius – tedy další jméno, jež je samo o sobě zárukou vysoké odbornosti a promyšleného výkladu.

Příklady v knize jsou převážně kompletní funkční programy (nejen obvyklé fragmenty), plně lokalizované do češtiny a českého prostředí, což vše dohromady činí knihu snadno použitelnou i pro začátečníky. Protože neobsahuje úvod do programování, předpokládá pouze určitou znalost jeho základních principů (např. proměnné, přiřazovací příkazy, cykly a funkce).

Kniha vás zasvětí do následujících aspektů jazyka C:

* Principy a základní prostředky jazyka
* Typy, operátory, výrazy
* Řízení běhu programu
* Funkce a struktura programu
* Ukazatele
* Struktury
* Vstup a výstup
* Rozhraní systému Unix
* Referenční příručka jazyka
* Standardní knihovna
* Přehled změn ve vývoji jazyka
* Hlavní novinky standardu C99

Kromě správného pochopení jazyka C a nalezení přesných informací o konstrukci a účelu jeho prvků bude i pro zkušenější programátory neocenitelným přínosem dílo mistrů svého oboru i jen pozorně přečíst a pozorovat efektivní použití programovacího jazyka, zásady kvalitního návrhu programů a vysoké znovupoužitelnosti kódu.Recenze


| Mp3 ke stažení zdarma | Knihy ke stažení | Nebankovní půjčky | Zásady ochrany osobních údajů |